آموزش نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

آموزش نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

موضوعی که درمقاله امروز قصد پرداختن به آن را داریم، آموزش نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش است. پس لطفاً ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید.

به وجود آمدن لکه اسلایم روی فرش

خمیر اسلایم یکی از بازی های جدید و جالبی است که اکثر کودکان از کار کردن با آن لذت می برند. علاوه بر جنبه سرگرمی این خمیر، گفته می شود که کار کردن با خمیر اسلایم سبب تقویت انگشتان و دست کودک دلبند شما میشود. اما ممکن است هنگام بازی با این خمیر لکه هایی روی فرش یا موکت ایجاد شود که این اتفاق نیز کاملا اجتناب ناپذیر است. ما در این مقاله می خواهیم راجع به آموزش نحوه پاک کردن خمیر اسلایم از روی فرش، مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

اما قبل از آن به مادران عزیز توصیه می کنیم زمانی که فرزندشان شروع به بازی با این خمیر می کند، روفرشی یا پارچه ای را روی فرش انداخته تا در صورت کثیف شدن بتوان به راحتی آن را شستشو داد. اما در صورتی که لکه اسلایم روی فرش شما ایجاد شد، اصلا نگران نباشید؛ زیرا به کار بردن ترفندهای زیر می توانید آن را پاک نمایید. رفوگری فرش از خدمات قالیشویی مهستان برای ترمیم انواع فرش می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

نکاتی در رابطه با آموزش نحوه پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش

مهمترین موضوع در رابطه با پاک کردن هر نوع لکه ایجاد شده روی فرش از جمله این اسلایم، این است که باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید؛ زیرا هر چقدر که زمان بگذرد، لکه به عمق فرش نفوذ کرده و یا خشک می شود. در نتیجه فرآیند پاک کردن آن با مشکلات بیشتری روبرو است.

نکته دوم این است که در تمام روش های نام برده شده در این مقاله مراقب باشید که پارچه را روی فرش نکشید؛ زیرا سبب پخش شدن بیشتر لکه میشود. پس باید فرایند پاکسازی به صورت حرکات ضربه ای روی فرش صورت پذیرد. ضمناً قبل از استفاده از هر کدام از روش ها، ذرات و تیکه های اسلایم را با قاشق یا هر وسیله دیگری جمع کرده تا بتوانید راحت تر محل لکه را تمیز کنید.

همچنین در تمام مراحل بهتر است که از آب سرد استفاده کنید؛ چون آب گرم موجب تثبیت بیشتر اسلایم و لکه روی فرش شما می شود. برای اطمینان نیز بهتر است قبل از امتحان هر روش ابتدا در قسمتی از فرش که زیاد دیده نمی‌شود، آن را آزمایش کنید و در صورت به وجود نیامدن مشکل، از آن را برای موضع مورد نظر استفاده نمایید. قالیشویی در سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی مهستان ارائه دهنده انواع خدمات شستشوی فرش در منطقه سهیلیه می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش
نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

جوش شیرین یک پاک کننده قوی برای از بین بردن لکه اسلایم روی فرش

در این روش از ماده طبیعی جوش شیرین که برای پاک کردن انواع و اقسام لکه ها فوق العاده عمل می کند، بهره بگیرید. به این ترتیب که پس از جمع آوری تیکه های باقی مانده اسلایم روی فرش یا موکت، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را روی موضع مورد نظر بریزید. ۵ دقیقه صبر کنید؛ پس از گذشت این مدت زمان با یک پارچه نخی تمیز و حرکات ضربه گونه، محل لکه را پاکسازی نمایید.

دقت داشته باشید که در این روش نباید طوری لکه را پاک کنید که به قسمت بیرون کشیده شود؛ زیرا ممکن است منجر به پخش شدن بیشتر آن گردد. پس از اینکه این مرحله را انجام دادید، می توانید یک تشت کوچک را زیر فرش بگذارید و آن منطقه را آبکشی نمایید. سپس اجازه دهید تا در هوای آزاد خانه فرش شما خشک شود‌. جهت دریافت خدمات قالیشویی چهارباغ با کارخانه قالیشویی مهستان در تماس باشید. کارخانه قالیشویی مهستان بهترین قالیشویی در چهارباغ می باشد.

پاک کردن لکه اسلایم به کمک سرکه سفید

استفاده از سرکه یکی از روش هایی است که می توان انواع و اقسام لکه های ایجاد شده روی فرش را با آن پاک کرد. برای لکه ناشی از خمیر اسلایم نیز سرکه کاربرد دارد. فقط قبل از انجام این روش تکه های اسلایم باقی مانده روی فرش را کاملا پاک کنید. می توانید از یک کیسه یخ به مدت ۱۰ دقیقه برای سفت شدن این قطعات استفاده نمایید؛ زیرا با انجام چنین کاری، پروژه پاکسازی ساده تر صورت می پذیرد.

سپس مقداری سرکه سفید را به کمک یک پارچه نخی تمیز روی لکه ایجاد شده بمالید. پس از گذشت چند دقیقه با یک پارچه مرطوب جای لکه را پاک کرده و اجازه دهید تا خشک شود. برای از بین بردن بوی سرکه و نیز خشک شدن فرش می توانید از پنکه کمک بگیرید. در صورتی که با انجام دادن این روش لکه همچنان باقی مانده بود، بهتر است یک بار دیگر این فرآیند را مجددا تکرار نمایید. کارخانه قالیشویی مهستان بهترین قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات قالیشویی با بهترین کیفیت در منطقه هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

از آبلیمو و سرکه سفید برای پاک کردن اسلایم بهره بگیرید

خمیر آب لیمو به علت خاصیت اسیدی که دارد، می تواند لکه اسلایم را پاک کند؛ زیرا خمیر اسلایم از جنس چسب است. بنابراین می‌تواند در اسید موجود در آبلیمو حل شود و شما از این طریق می توانید به راحتی به کمک یک پارچه نخی تمیز و نمدار، آبلیمو را با سرکه سفید ترکیب کرده و مانند روش های قبلی محل لکه را تمیز کنید. می توانید دو بار این عمل را تکرار کنیدو پس از انجام این کار خواهید دید که اثری از لکه اسلایم باقی نمانده است. ضمناً میتوانید سرکه سفید را با الکل نیز مخلوط کنید.

طبق تجربه انجام این کار نیز نتایج موفقیت‌آمیزی را برای پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش، به همراه داشته است. در این روش مقادیر یکسان سرکه سفید و الکل را در یک لیوان ریخته و با یک پارچه نمدار یا یک اسفنج از آن روی لکه بکشید. بدین ترتیب مشاهده می کنید که کاملاً لکه پاک می شود. پس از انجام این کار می‌توانید فرش را آبکشی کرده و با کمک سشوار آن را خشک کنید و یا اینکه اجازه دهید در هوای آزاد خانه، فرش شما خشک شود. کارخانه قالیشویی مهستان ارائه دهنده خدمات مبل شویی در محل با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می باشد. جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

پاک کردن اسلایم از روی فرش
پاک کردن اسلایم از روی فرش

ترکیب سرکه قرمز و جوش شیرین

اگر سرکه سفید در دسترس نداشتید، می توانید از سرکه قرمز نیز برای پاکسازی لکه اسلایم ایجاد شده روی فرش کمک بگیرید‌. البته اگر آن را با مقداری جوش شیرین ترکیب نمایید، قطعاً نتیجه بهتری حاصل می شود. در این روش مقداری سرکه سفید را با جوش شیرین مخلوط کرده و یک ماده خمیری شکل به دست آورید. سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را روی سطح فرش بگذارید و اجازه دهید اسلایم با این مواد حل شود تا بتوان به راحتی آن را پاک کرد.

پس از آن خمیر را با قاشق یا دستمال بردارید و محل لکه را با یک دستمال نمدار پاک کنید. می توانید از پنکه برای خشک شدن فرش و از بین رفتن بوی سرکه استفاده نمایید. در نهایت اگر از تمام این روش ها نتیجه نگرفتید، میتوانید فرش خود را به قالیشویی معتبری مثل قالیشویی مهستان بسپارید. از توجه شما سپاسگزاریم.

چگونه اسلایم را از روی فرش پاک کنیم؟

هر نوع لکه ایجاد شده روی فرش از جمله این اسلایم، این است که باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. برای خواندن ادامه توضیحات با ما همراه باشید.

از چه موادی برای پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش استفاده کنیم؟

جوش شیرین و سرکه سفید و آبلیمو و … برای خواندن روش استفاده و توضیحات بیشتر این مقاله را از سایت قالیشویی مهستان مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

One thought on “آموزش نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

  1. اگه با این مواد بشه لکه اسلایم را پاک کرد که عالیه. حتما امتحان میکنم. ممنون برای اشتراک این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.